معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان گفت: از امشب تمامی ورودی‌های خوزستان بر روی خودرو‌های پلاک غیربومی بسته خواهند شد.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان گفت: از امشب تمامی ورودی‌های خوزستان بر روی خودرو‌های پلاک غیربومی بسته خواهند شد.

ولی الله حیاتی معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان، با تاکید بر مسدود شدن مرز‌های خوزستان، اظهار کرد: مردم به سمت مرز‌ها حرکت نکنند و در نظر داشته باشند از امشب تمامی مبادی ورودی استان خوزستان بر روی خودرو‌های پلاک غیر بومی بسته خواهد شد.

وی افزود: ورودی شهر خرمشهر نیز به سمت مرز شلمچه از امشب بسته خواهد شد.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان با بیان اینکه هموطنان به سمت مرز‌های خوزستان حرکت نکنند، گفت: افرادی که به سمت مرز‌ها مراجعه می‌کنند به شهر‌های خود عودت داده خواهند شد و همچنان مرز‌های شلمچه و چذابه مسدود هستند.

حیاتی در رابطه با اخبار غیررسمی فوت چند زائر در مرز شلمچه، بیان کرد: این موضوع همچنان در دست بررسی است.

چند صد تن از زائران ایرانی بیش از ۵ ساعت است در پشت گیت‌های عراقی منتظر ورود به خاک عراق هستند.

زائران در مرز شلمچه از کمبود شدید امکاناتی مانند آب در کنار گرمای هوا گلایه دارند.

یکی از زوار می‌گوید: با آنکه مرزبانان ایرانی زوار را از گیت‌های ایران عبور داده‌اند، اما کماکان گیت‌های سمت طرف عراقی بسته است و ما الان در بین دوکشور بدون آنکه کوچکترین خدماتی داشته باشیم، مانده‌ایم.

در این خصوص گفته می‌شود ازدحام بیش از حدجمعیت، نبود امکانات رفاهی و بهداشتی، عدم بازگشایی مرز عراق و نبود وسایل حمل و نقل متناسب با جمعیت ده‌ها هزار نفری از مهم‌ترین مشکلات زائران در شلمچه است.