مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان در این آیین که با حضور جمعی از مسئولان محلی برگزار شد در سخنانی با بیان اینکه خوزستان همچنان رنگ و بوی شهادت ،ایثار و مودت می دهد گفت: حفظ ارزش های دوران دفاع مقدس و انتقال آنها به نسل های بعدی ضروری است. سردار […]

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان در این آیین که با حضور جمعی از مسئولان محلی برگزار شد در سخنانی با بیان اینکه خوزستان همچنان رنگ و بوی شهادت ،ایثار و مودت می دهد گفت: حفظ ارزش های دوران دفاع مقدس و انتقال آنها به نسل های بعدی ضروری است.

سردار عبدالرضا حاجتی افزود: معرفی شهدایی که در مدت هشت سال دفاع مقدس برای پاسداری از سرزمین ایران اسلامی جان خود را از نثار کردند بسیار مهم و ارزشمند است.

وی تعدادی شهدای زن در استان خوزستان را یک هزار و ۵۰۰ شهیده عنوان کرد و گفت: شهدا و نیز فداکاری های آنها همچون گنجی گران بها است که باید به نمایش گذاشته شوند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان ادامه داد: ۳۰۵ معلم و  بیش از ۲ هزار دانش آموز برای حفظ امنیت مردم این مرز و بوم با وجود آنکه تکلیفی در این زمینه نداشتند در راه دفاع از میهن اسلامی شهید شدند.

وی در خاتمه گفت: زنگ ایثار، زنگ مردانگی و رشادت است و باید به رویکرد آموزش و پرورش در نواختن زنگ ایثار در م دارس افتخار کرد.

به گزارش ایرنا زنگ ایثار و مقاومت همزمان با اهواز در دیگر مدارس استان خوزستان نواخته شد.