سفیر ارمنستان در ایران با اشاره به سفر ۲ روزه خود به خوزستان گفت: ظرفیت های اقتصادی این استان استراتژیک در توسعه روابط تجاری جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان تاثیرگذار است.

به گزارش کشاورزی پرس، آرتاشس تومانیان شامگاه سه شنبه در بدو ورود به فرودگاه اهواز اظهارداشت: این سفر به دعوت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز صورت گرفته است تا ظرفیت های اقتصادی استان خوزستان مورد بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: بررسی این ظرفیت ها با هدف توسعه روابط تجاری بین ایران و ارمنستان خواهد بود تا سطح همکاری های اقتصادی بین ۲ کشور افزایش بیشتری داشته باشد.
سفیر ارمنستان در ایران با اشاره به اینکه شروع خوبی را از سوی مقامات استان خوزستان برای توسعه روابط شاهد هستیم گفت: به واسطه دعوت اتاق بازرگانی اهواز، استقبال گرمی از ما صورت گرفته است و امیدواریم در ادامه این سفر به دستاوردهای سازنده و اثرگذاری منجر شود.
تومانیان افزود:در این سفر بعد از نشست با فعالان اقتصادی، با استاندار خوزستان دیدار سازنده و راهبردی انجام خواهد شد.
وی بازدید از جاذبه های گردشگری، خطوط تولیدی صنعتی و کشاورزی استان خوزستان را از برنامه های خود در سفر به استان خوزستان عنوان کرد.
سفیر ارمنستان به تجربه خود از سفر به استان های ایران اشاره کرد و گفت: »ما در اهواز شاهد برخورد و استقبال گرمی بودیم و همه چیز از برخورد اول شروع می شود. «بازدید از برخی مجتمع های پرورش ماهی استان، کارخانجات نیشکر و دیدار با فعالان بخش خصوصی در محل اتاق بازرگانی اهواز بخشی از سفر ۲ روزه
سفیر ارمنستان به استان خوزستان خواهد بود.