در این نشست که مدیران میراث فرهنگی و گردشگری خوزستان، مسئولین شرکت توسعه نیشکر و تورلیدرها (راهنمایان گردشگری) حضور داشتند، درخصوص نحوه برگزاری جشنواره ملی نیشکر و رسیدن به اهداف مورد نظر بحث و تبادل نظر شد. در این زمینه، سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی خوزستان از مشارکت گسترده اداره‌های میراث فرهنگی مناطق پیرامونی طرح […]

در این نشست که مدیران میراث فرهنگی و گردشگری خوزستان، مسئولین شرکت توسعه نیشکر و تورلیدرها (راهنمایان گردشگری) حضور داشتند، درخصوص نحوه برگزاری جشنواره ملی نیشکر و رسیدن به اهداف مورد نظر بحث و تبادل نظر شد.

در این زمینه، سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی خوزستان از مشارکت گسترده اداره‌های میراث فرهنگی مناطق پیرامونی طرح های نیشکر خبر داد و افزود: توانمندی‌های جوامع محلی در حوزه صنایع دستی، سوغات محلی و غذاهای بومی در این جشنواره به نمایش گذاشته می‌شود.

پیمان نبهانی نمایش دیجیتال ظرفیت‌های گردشگری روستاهای پیرامونی را از دیگر بخش‌های جشنواره ملی نیشکر عنوان کرد و گفت: در غرفه‌های متعدد در نظر گرفته شده، مناطق گردشگری خوزستان و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود برای جذب بیشتر گردشگر معرفی خواهد شد.

وی با بیان اینکه توانمندسازی جوامع محلی پیام مهم جشنواره نیشکر است، تاکید کرد که صنعت توسعه نیشکر با احیای گردشگری و سرمایه‌گذاری در مناطق پیرامونی در راستای مسئولیت اجتماعی، می‌تواند موجب رونق اقتصادی روستاهای همجوار شود.