ششمین نمایشگاه صنعت دیرگداز، ۱۸ آبان ماه ۱۴۰۰ و با حضور محسن گلیجانی رئیس اداره سیمان و نسوز وزارت صمت، علی حسین زاویه رئیس انجمن نسوز ایران و جمعی از مدیران نسوز و فولاد و معدن کشور در هتل المپیک تهران افتتاح شد. در آیین افتتاحیه که در سالن همایش‌ها برگزار شد، علی‌حسین زاویه دبیر […]

ششمین نمایشگاه صنعت دیرگداز، ۱۸ آبان ماه ۱۴۰۰ و با حضور محسن گلیجانی رئیس اداره سیمان و نسوز وزارت صمت، علی حسین زاویه رئیس انجمن نسوز ایران و جمعی از مدیران نسوز و فولاد و معدن کشور در هتل المپیک تهران افتتاح شد.
در آیین افتتاحیه که در سالن همایش‌ها برگزار شد، علی‌حسین زاویه دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت مواد نسوز کشور اظهار داشت: صنعت نسوز تنها صنعتی است که توسعه تحقیقات و تامین نیاز صنایع معدنی را در قالب بخش خصوصی انجام می دهد. ظرفیت‌سازی در این صنعت انجام شده است و انتظار داریم، اکتشافات سرعت گیرد. حفظ و توسعه صنعت فولاد کشور نیازمند پایدار بودن زنجیره تامین است. صنعت نسوز توانایی تامین نیاز صنایع مختلف کشور را دارد. در حال حاضر ۵۹ معدن در کشور شناسایی شده که از این تعداد، ۳۰ معدن فعال، ۸ معدن در حال تجهیز و مابقی غیر‌فعال هستند. حدود ۲۵ میلیون تُن ظرفیت معادن کشور است. روند واردات مواد اولیه نسوز در چهار سال گذشته کاهشی بوده است، به طوری که از ۸۵ به ۳۰ میلیون دلار رسیده است. طبق پیش‌بینی مصرف نسوز در سال ۱۴۰۰ به ۶۵۰ هزار تُن می‌رسد، که با توجه به زیرساخت‌های موجود در تامین آن مشکلی نخواهیم داشت.