رضا امینی شهردار اهواز در پیامی فرارسیدن ۱۶ آذر روز دانشجو را گرامی داشت.
بسم الله الرحمن الرحیم

دانشگاه و دانشجو باید همواره انقلابی باشند
مقام معظم رهبری

در طول تاریخ پرفراز و نشیب ایران اسلامی دانشجویان همواره قشر پیشگام، موثر و طلایه دار این سرزمین در برهه های حساس سیاسی و اجتماعی بوده اند.

در واقع دانشجویان، فرهیختگان و روشنفکران این جامعه اند که همواره مشارکتشان در رخدادهای مختلف کشور ، سرنوشت ساز و حائز اهمیت بوده .

این عزیزان در طول رخدادهایی که بر ایران گذشت با پایمردی و رشادت و بدون هرگونه ترس و واهمه ای سینه خود را در برابر تیرهای استعماری دشمن سپر کردند و در گذر زمان فریاد ضد استکباری ملت ایران رابه گوش جهانیان رسانیده اند ‬.

دانشگاه محلی برای تولید علم و کانونی برای پرهیز از سطحی نگری و جایگاهی برای اندیشه و خردورزی است.

از این رو حضور فعال و پرنشاط دانشجویان در عرصه های مختلف و مشارکت آنان در امر توسعه و سازندگی کشور، تبدیل تهدیدهای دشمنان داخلی و خارجی به فرصت و عاملی در جهت آبادانی این سرزمین آست.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۶ آذر و روز دانشجو و نثار درود به روان پاک کلیه دانشجویان عزیزی که در راه سربلندی و اعتلای میهن اسلامی از جان خود گذشتند، این روز را به همه دانشجویان و فرهیختگان این مرز و بوم تبریک عرض می نمایم.

امید که نسل جوان، تحصیلکرده و آینده ساز ایران با نیازسنجی مقتضیات امروز و با مجاهدت علمی و حضورفعال در ساحت‌های سیاسی و اجتماعی بستری برای رشد و تعالی سرزمین مادری رقم زده و الگویی شایسته برای نسل بعد باشند.

*رضا امینی
شهردار اهواز*