پنجم جمادی‌الاول سالروز ولادت باسعادت گوهر ولایت، طوبای طیبه، حضرت زینب کبری(س)، روز قدر دانستن و ارج نهادن به مقام والای پرستار است. پرستارانی که با مهربانی و تلاش خستگی‌ناپذیر و با بهره‌گیری از دانش، تجربه و مهارت در پی نشاندن لبخند سلامت بر چهره‌ی بیماران هستند. نقش پرستاران از دو سال گذشته تاکنون که […]

پنجم جمادی‌الاول سالروز ولادت باسعادت گوهر ولایت، طوبای طیبه، حضرت زینب کبری(س)، روز قدر دانستن و ارج نهادن به مقام والای پرستار است. پرستارانی که با مهربانی و تلاش خستگی‌ناپذیر و با بهره‌گیری از دانش، تجربه و مهارت در پی نشاندن لبخند سلامت بر چهره‌ی بیماران هستند.

نقش پرستاران از دو سال گذشته تاکنون که بیماری عالم‌گیر کرونا سلامت جسم و روح انسان‌ها را نشانه گرفته است بیش از پیش نمود یافته و اهمیت مجاهدت‌های زینب‌گونه‌ی پرستاران را به عنوان یکی از ارکان تحرک و پویایی جامعه مورد توجه قرار داده است؛ پرستارانی که با ایثار و از خودگذشتگی، ققنوس‌وار، خطرات این بیماری نوپدید را به جان خریدند و با تقدیم بیش از ۳۰۰ شهید نشان دادند که برای پاسداری سلامت جامعه از بذل جان نیز فروگذار نخواهند کرد.

به سهم خود فرارسیدن این روز ارجمند را به همه‌ی پرستاران فداکار، به‌ویژه کادر درمان و  پرستاران شاغل در بهداشت و درمان صنعت نفت تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و از خداوند متعال برای همگان آرزوی تندرستی و توفیق روز‌افزون دارم.

علیرضا دانشی

آذرماه ۱۴۰۰