مدیرعامل شركت ملی مناطق نفتخیز جنوب بر توجه به زنجیره ارزش و کسب ارزش افزوده علمی در انجام پروژه‌های پژوهشی و تحقیقاتی تاكید كرد.

مهندس علیرضا دانشی روز شنبه(۲۷ آذرماه ۱۴۰۰) در نشست تجلیل از پژوهشگران برتر مناطق نفتخیز جنوب با اشاره به اهمیت حوزه پژوهش و فناوری گفت: كشور ما در شرایط حساسی قرار دارد و پرداختن به حوزه پژوهش و تقویت آن، بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: حركت به سمت رویکرد مطالعه‌محور، خلق و بهره‌گیری از دانش و توجه به اصل نوآوری، باید در اولویت برنامه‌های ما باشد كه قطعاً لازمه آن، توجه به نیروی انسانی و احصاء ایده‌ها و فكرها است.

مهندس دانشی ادامه داد: زمانی می‌توان از موفقیت در عرصه پژوهش و فناوری صحبت كرد كه نگاه ما چه در حوزه پایین دست و چه بالادست، به سمت زنجیره ارزش باشد و این بدان معناست كه با مدنظر قراردادن اقتصاد پروژه‌ها، به تقویت ارزش افزوده برسیم.

احیای جایگاه تراز اول مناطق نفتخیز، هدف پژوهش‌‌ها باشد

وی تاکید کرد: ارتقاء جایگاه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به‌عنوان شرکت تراز اول منطقه باید در هدف‌گذاری پروژه‌های پژوهشی دیده شود.

مدیرعامل شركت ملی مناطق نفتخیز جنوب در پایان ضمن قدردانی از زحمات پژوهشگران بیان داشت: از پژوهشگرانی كه به چاپ كتابهای بامحتوای فاخر و علمی اقدام كنند، تمام قد حمایت خواهیم كرد چرا كه معتقدیم هرگونه هزینه در این حوزه به‌نوعی‌ سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

در این نشست حسین‌ یاقوت‌نژاد سرپرست پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب ضمن ارائه گزارشی از دستاوردهای حوزه پژوهش، مهمترین چالش‌های درون‌سازمانی و برون‌سازمانی اداره پژوهش و فناوری را بیان كرد.

در پایان این نشست با اهدای لوح از آقایان محمد نیسی پور، مهدی سالاری و علی‌قنواتی نسب كه به عنوان پژوهشگران برتر مناطق نفتخیز جنوب انتخاب شده بودند قدردانی به عمل آمد.