رییس کل دادگستری خوزستان گفت: نهادینه سازی رویکرد زندان زدایی از روند و مجازات ها و کاهش جمعیت کیفری استان خوزستان به شکل اصولی و هدفمند از اهداف و اولویت های دستگاه قضایی است.

حجت الاسلام صادق مرادی در جریان بازدید ۲ روزه از چهار زندان سپیدار، مرکزی اهواز، شوشتر و دزفول و رسیدگی به پرونده‌ تعدادی از زندانیان افزود:این رویکرد در راستای عمل به سیاست‌های ابلاغی تحول و تعالی محور رییس قوه قضاییه است.
وی در جریان رسیدگی قضایی به پرونده زندانیان این چهار زندان و دیدار چهره به چهره با تعدادی از زندانیان ، دستور لازم را به منظور رسیدگی به موارد مطرح شده به مراجع ذیربط ابلاغ کرد.
در این دیدارها که مدیر کل زندانهای خوزستان ،دادستان مرکز استان، رییسان دادگستری ها و دادستانهای حوزه های قضایی اهواز، دزفول،اندیمشک،شاوور،الوار، شوشتر و گتوند نیز حضور داشتند رییس دادگستری خوزستان با ۲۷٠ نفر زندانی دیدار و دستور لازم را برای رسیدگی قانونی به درخواست های پرونده ای و قضایی آنان صادر کرد.
رییس کل دادگستری خوزستان همچنین از طرح های عمرانی در دست اجرا و مراکز بهداشتی ، درمانی و خدماتی این زندان ها بازدید کرد و در جریان برنامه های توسعه محور و ارتقای امکانات و تسهیلات خدماتی به زندانیان قرار گرفت.
مرادی در سال جاری دست کم ۶ بار از زندان های استان خوزستان بازدید و مشکلات مدجویان زندانی را مورد بررسی قرار داد.