مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: پروژه‌های محیط زیستی در این شرکت در راستای تکمیل زنجیره ارزش اجرا می‌شوند. مهندس علیرضا دانشی روز یکشنبه(۵ دی‌ماه ۱۴۰۰) در مراسم رونمایی از پروژه‌های جمع‌آوری گازهای مشعل در  واحد‌های بهره‌برداری مارون۶، مارون ۳ و منصوری  با تشریح اولویت‌های محیط زیستی این شرکت اظهار داشت: پروژه‌ای که امروز […]

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: پروژه‌های محیط زیستی در این شرکت در راستای تکمیل زنجیره ارزش اجرا می‌شوند.

مهندس علیرضا دانشی روز یکشنبه(۵ دی‌ماه ۱۴۰۰) در مراسم رونمایی از پروژه‌های جمع‌آوری گازهای مشعل در  واحد‌های بهره‌برداری مارون۶، مارون ۳ و منصوری  با تشریح اولویت‌های محیط زیستی این شرکت اظهار داشت: پروژه‌ای که امروز افتتاح شد یکی از پروژه‌های با ارزش محیط زیستی است که انجام چنین پروژه‌هایی باید از دیرباز انجام می گرفت هرچند شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب پروژه های متعددی را در این حوزه انجام داده است.

وی افزود: بیش از ۸۰ درصد گازهای مشعل جمع‌آوری شده است و تلاش ما در حال حاضر برای جمع‌آوری گازهای مشعل باقی مانده است.

مهندس دانشی بیان داشت: در فصل جدید مدیریت شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب چه در حوزه مالی و چه در حوزه محیط زیستی، تلاش های ما در جهت تکمیل زنجیره ارزش خواهد بود.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب ادامه داد: با ویژگی‌هایی که صنعت نفت دارد تحریم و نبود سرمایه نباید مانعی برای انجام چنین پروژه هایی باشند و می‌توان با ابتکار عمل و مدیریت صحیح وضعیت فعلی را بهبود بخشید.

وی با اشاره به ضرورت وجود مشعل گفت: وجود مشعل برای تاسیسات نفت و گاز اجتناب ناپذیر است و برای اطمینان از عملکرد یک سیستم فنی، خصوصاً در زمان تعمیرات اساسی و قطع برق ضروری است اما باید برای همین موارد هم فکر و ایده جدید داشت.

مهندس دانشی به پروژه‌های دیگر برای جمع‌آوری گازهای همراه اشاره کرد و افزود: در منطقه گچساران و منطقه آغاجاری ۶۰۰ میلیون فوت مکعب گاز در روز توسط پالایشگاه بیدبلند جمع آوری می‌شود و در کارون و بخشی از مارون نیز برای جمع آوری ۲۵۰ میلیون فوت مکعب گاز در روز پروژه داریم.

 وی در پایان گفت: مزیت مهم این طرح‌ها این است که علاوه بر جمع آوری گازهای همراه، صرفه اقتصادی و سودآوری برای کشور نیز دارد و همکاران ما بایستی برای حلقه‌های تکمیلی برنامه ریزی کنند تا بتوانیم صنعت نفت پاکی را در آینده شاهد باشیم.