در این بازدید که شنبه (۲۵ دی‌ماه) با حضور مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی برگزار شد، دانشجویان ضمن آشنایی با مجموعه نیشکر دهخدا، به بازدید از بخش‌های مختلف این شرکت پرداخته و با فرایند برداشت نیشکر و تولید شکر آشنا شدند. کارخانه تولید شکر، آزمایشگاه کنترل کیفیت، مزارع نیشکر، بخش تجهیزات مکانیکی و […]

در این بازدید که شنبه (۲۵ دی‌ماه) با حضور مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی برگزار شد، دانشجویان ضمن آشنایی با مجموعه نیشکر دهخدا، به بازدید از بخش‌های مختلف این شرکت پرداخته و با فرایند برداشت نیشکر و تولید شکر آشنا شدند.

کارخانه تولید شکر، آزمایشگاه کنترل کیفیت، مزارع نیشکر، بخش تجهیزات مکانیکی و ساخت ادوات کشاورزی از جمله بخش‌هایی بود که مورد بازدید دانشجویان قرار گرفت.

این بازدیدها با هدف تعامل هر چه بیشتر بین صنعت نیشکر و دانشگاه و آشنایی دانشجویان با ظرفیت‌های شرکت توسعه نیشکر در دو حوزه کشاورزی و صنعت و بهره‌گیری از توان علمی دانشگاه برگزار می‌شود.

فرصتی دو طرفه برای دانشگاه و صنعت نیشکر

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در حاشیه این بازدید، بر گسترش ارتباط بین صنعت و دانشگاه تاکید کرد و حضور دانشجویان رشته کشاورزی دانشگاه شهید چمران اهواز را فرصتی دو طرفه برای رشد و تعالی اهداف دانشگاه و صنعت نیشکر برشمرد.

دکتر عبدعلی ناصری ارتباط صنعت و دانشگاه را مهم دانست و بر استفاده از توان نخبگان و دانشگاه‌ها برای افزایش بهره‌وری تولید تاکید کرد.

استفاده از ظرفیت علمی دانشگاه‌ها در صنعت توسعه نیشکر مورد توجه قرار گرفته است و اخیرا هم در کنار تفاهم‌نامه‌های علمی مختلف، چندین مرکز جوار کارگاهی و مهارت‌آموزی صنعت با حضور اساتید دانشگاهی در واحدهای نیشکری تاسیس شده است.