معاون پروژه ها در شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی خوزستان از تعمیر دو دستگاه الکتروپمپ با توان ۴۵ و ۷۵ کیلوولت متعلق به نیروگاه سد مسجدسلیمان توسط نیروهای متخصص این شرکت در کارگاه مرکزی تعمیرات پمپ و دیزل خبر داد.

” مراد نیک بخش” با اعلام این خبر اظهار داشت: پمپ های با توان ۴۵ و ۷۵ کیلو ولت نیروگاه سد مسجدسلیمان به دلیل نقص فنی از سرویس خارج بوده که پس از انتقال به کارگاه مرکزی نسبت به بررسی و عیب یابی اقدام و سپس عملیات دمونتاژ بر روی آنها آغاز گردید.

نیک بخش در ادامه افزود: پس از بررسی های به عمل آمده و خرید متریال لازم، عملیات مونتاژ شامل: بالانس محور و همچنین پره ها با موفقیت انجام و پس از آن تست تر، با استفاده از چاهک تست مطابق نمودار کارکرد پمپ با حضور نمایندگان کارفرما شرکت تولید و بهره برداری نیروگاه سد مسجدسلیمان انجام گردید .

گفتنی است، کارگاه مرکزی تعمیرات الکتروپمپ و دیزل ژنراتور شرکت تعمیرات، با بهره گیری از کارکنان متخصص و مجرب توانایی ارائه خدمات تعمیراتی، سرویس و نگهداری انواع الکتروپمپ ها و همچنین طراحی ، تهیه ، نصب و راه اندازی سیستم های انتقال آب را در مجموعه سازمان آب و برق خوزستان و شرکت های تابعه تا توان ۵۰۰ کیلو وات دارا می باشد.