محمد امین معین راد گفت: کار خرید گندم و کلزا از ۲۲ فروردین ماه در سراسر استان آغاز و تعاون روستایی خوزستان علیرغم شرایط سخت گرما و همچنین قرار گرفتن در ماه مبارک رمضان با جدیت و پشتکار و با دقت و متعهدانه مشغول خرید دو محصول استراتژیک گندم و کلزا می باشد.
وی ادامه داد: در این مدت تعاون روستایی موفق به خرید بیش از ۱۸۰ هزار تن گندم و بیش از ۳۴ هزار تن کلزا از کشاورزان و تا چهارم اردیبهشت ماه شده است، گندم فوق در ۱۵ شهر و کلزا در ۱۳ شهر آغاز شده است.
معین راد بیان داشت: در بین شهرهای پرخرید می توان به رامشیر با ۴۱ هزار تن گندم، هندیجان با ۳۰ هزار تن و حمیدیه با ۱۷ هزار تن اشاره داشت، همچنین شوش و دزفول شهرهای پرخرید کلزا می باشند.
مدیر تعاون روستایی خوزستان اضافه کرد: با توجه به هشدارهای هواشناسی احتمال بارندگی در هفته جاری در تمام استان وجود دارد و انتظار و درخواست ما از دست اندرکاران خرید دو محصول گندم و کلزا این می باشدکه تا جایی که امکان دارد این دو محصول را در مکان های مسقف خریداری نمایند و در صورت اجبار برای خرید در مکان های روباز حتما تدابیر لازم را جهت مجهز بودن به کاورها و پلاستیک های مورد نیاز تدارک ببینند تا بتوانند از مهمترین محصولات کشاورزی کشور صیانت به عمل آورند.