مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در بازدید اعضای کمیسیون انرژی از پتروشیمی مسجدسلیمان گفت: خود را ملزم به تامین خوراک پتروشیمی ها می‌دانیم.

در این بازدید که روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه برگزار شد مهندس علیرضا دانشی بیان داشت: صنعت پتروشیمی می‌تواند در جهت ارتقاء زنجیره ارزش افزوده در صنعت نفت باعث شکوفایی اقتصاد کشور شود و بر این اساس مناطق نفتخیز جنوب خود را ملزم به تامین خوراک مجموعه‌های پتروشیمی می‌داند‌.

وی با بیان اینکه پتروشیمی نیاز به کمک ویژه بخش بالادستی نفت دارد گفت: با کارگروه‌های ویژه‌ای که به همین منظور شکل گرفته هم برای پتروشیمی بندر امام و هم منطقه آزاد و مسجدسلیمان اقدامات عاجلی را انجام خواهیم داد.

مهندس دانشی با تاکید بر اینکه در شکوفایی و بالندگی بهتر این مجموعه خواهیم کوشید افزود: با فرصتی که با حضور مجموعه کمیسیون انرژی بدست آمده می‌توان در رفع مشکلات علی الخصوص در مناطق کم‌برخوردار کمک نمود و می‌توان تصمیمات خوبی برای شکوفایی منطقه اتخاذ کرد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در ادامه با قدردانی از حضور اعضای کمیسیون انرژی مجلس در مسجدسلیمان بیان داشت: فرصت رو مغتنم می شماریم چون این سفرها در جهت رفع بسیاری از مشکلات موثر خواهد بود.

شایان ذکر است اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با هدف بازدید از طرح‌های بخش انرژی و آب در شهرستان‌های مسجد سلیمان، هفتکل، لالی و اندیکا به خوزستان سفر کردند.

در این سفر ۲ روزه، مدیران ارشد وزارتخانه های نفت و نیرو حضور دارند تا بعد از بررسی های کارشناسی ، برای کاهش مشکلات موجود، تصمیم گیری های لازم انجام شود.