علی خدری یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : این دستگاه های ماینر با توان مصرفی ۱۴۴ کیلو وات با تلاش مجموعه حراست برق شهرستان ها شناسایی شده  و با حضور پلیس امنیت اقتصادی، جمع آوری و متخلفان به دستگاه قضا معرفی شدند.

وی افزود: این دستگاه های غیرمجاز در شرایطی کشف و ضبط شد که با افزایش گرمای هوا در اوج مصرف برق قرار داریم ، فعال بودن این دستگاه ها به دلیل مصرف زیاد برق باعث آسیب به وسایل برقی شهروندان می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان با قدردانی از همراهی مردم برای کشف دستگاه های رمز ارز غیر مجاز و با تاکید بر رعایت الگوی مصرف گفت: شرکت توزیع نیروی برق خوزستان به مشترکانی که به هر نحوی در راستای کاهش مصرف برق همکاری داشته و یا در کشف دستگاه های استخراج رمز ارز سهیم باشند، پاداش همکاری و مشوق هایی را اختصاص داده است.

خدری گفت: هم استانی ها برای کمک به اقتصاد کشور، آرامش و امنیت جامعه، در صورت اطلاع از این‌گونه موارد، مراتب را از طریق پلیس ۱۱۰ و حراست برق شهرستان ها، یا از طریق سامانه سمات که لینک آن در اپلیکیشن “برق من” موجود است، و یا با ارسال پیامک به شماره ۱۰۰۰۲۰۰۰۱۰۰۸۷۸ حراست شرکت توزیع نیروی برق خوزستان اطلاع دهند.

پول مجازی (بیت‌کوین) پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد اما در سال‌های اخیر دستگاه‌های مخصوص استخراج این پول مجازی (ماینر) ساخته شده که واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است.