دکتر عبدعلی ناصری در این بازدید، با خبرنگاران حاضر در نمایشگاه گفت‌وگو و بر اهمیت به کارگیری ظرفیت‌های دانش‌بنیان در صنعت نیشکر تاکید کرد.

وی ضمن قدردانی از برگزارکنندگان این نمایشگاه، آن را بستری مناسب برای تحقق شعار سال و حرکت در مسیر سیاست‌های دولت سیزدهم عنوان کرد.

در نمایشگاه هفته دولت که یکشنبه (ششم شهریورماه) با حضور استاندار خوزستان افتتاح شد، صنعت نیشکر با ارائه آخرین دستاوردها و توانمندی‌ها و عرضه محصولات تولیدی، حضوری فعال دارد.

این صنعت با به‌کارگیری همه ظرفیت‌ها در جهت خودکفایی و رونق تولید گام برداشته و تاکید بر پژوهش‌های کاربردی در دو حوزه صنعت و کشاورزی و تعامل حداکثری و اثربخش با دانشگاه‌ها و شرکت‌های استارت‌آپی و دانش‌بنیان در سرلوحه کاری آن قرار دارد.

تولید برق نیشکری، ساخت کارنده نیشکر، بهره‌برداری از بزرگترین تصفیه پساب صنعتی تغلیظ ویناس، طراحی دروگر، تولید واریته‌های سازگار با اقلیم خوزستان، برداشت پررونقِ محصولات غیرنیشکری، بازسازی ادوات کشاورزی، طراحی سیستم انتقال مُلاس، ساخت اولین دستگاه هشداردهنده موتور، تولید یخ خشک در قلب شکرستان ایران و… بخشی از دستاوردهای دانش‌بنیان و تولیدی این صنعتِ سبز است.

این نمایشگاه بنا بر اعلام استانداری خوزستان تا فردا چهارشنبه تمدید شده است.