مدیر عملیات ترابری و پشتیبانی تولید مناطق نفت خیز جنوب از اختصاص ۵۵ دستگاه اتوبوس و ۱۶ دستگاه مینی بوس برای جابجایی زائران اربعین از اهواز تا مرز چذابه و شلمچه و بالعکس خبر داد.

مهندس امیر بصیری بیان داشت: با هماهنگی به عمل آمده با ستاد اربعین استانداری خوزستان، ۵۵ دستگاه اتوبوس و ۱۶ دستگاه مینی بوس از سوی مناطق نفت خیز جنوب برای جابجایی رایگان زائران اربعین حسینی در  پایانه های مرزی چذابه و شلمچه و همچنین از پایانه های مرزی به سمت اهواز اختصاص یافت که هر دستگاه اتوبوس در هر شبانه روز در پایانه حدود ۱۰۰۰ نفر را جابجا می کند.

وی با اشاره به سایر خدمات این مدیریت در ایام مراسم اربعین خاطرنشان ساخت: این مدیریت همزمان در دو پایانه مرزی شلمچه و چذابه جهت بهبود خدمت رسانی به زائران در مجموع ۲۰۴ دستگاه خودرو شامل کمپرسی، کشنده، تانکر آب، غلتک، گریدر، لودر، بلدوزر و دو کابین، اختصاص داده است.

وی افزود: این ماشین آلات به منظور خاكبرداري، خاكريزي، تسطيح و بهسازي پاركينگ‌ها و محوطه مواكب، حمل و جابجايي زائرين و خدمت رساني به كاروان‌ها در پایانه‌های مرزی از ابتداي ماه محرم تا پايان مراسم عزاداري اربعين حسيني در حال خدمت رسانی هستند.